- měla být odolná proti prachu a vodě. Nejčastější je u těchto zařízení stupeň krytí IP65, takže jsou zcela prachotěsné a ochrání i proti tryskající vodě.
- Funkce – autonabíječka může mít funkci automatického vypnutí, režim pulzního nabíjení, ochranu proti zkratu, přepólování či jiskření, jakož i displej, vlastní zdroj světla nebo USB port.
Na kolik vás autonabíječka vlastně vyjde?
Na závěr se ještě zaměřme na finanční stránku. Nejlevnější modely seženete už za několik stovek, nejdražší ovšem mohou stát i přes 50 000 Kč. Dobře si tedy rozmyslete, kolik chcete a jste schopni utratit peněz. Příliš levné řešení nemusí splnit vaše požadavky, přičemž asi nebude ani příliš kvalitní, na druhou stranu další modely mohou být pro vaše účely až zbytečně drahé. Většinu autonabíječek však seženete za částku od 1 000 do 6 000 Kč, což je zřejmě optimální cenová hladina pro většinu „smrtelníků“.
Tip na závěr: při výběru vhodné nabíječky autobaterií se můžete orientovat také podle výrobců. Mezi nejoblíbenější značky aktuálně patří CTEK, UltimateSpeed, Compass, TecMATE nebo Bosch.